AKUSTİK PANELLER

Akustik paneller; akustik kaplama için kullanılan kumaş kaplı ya da ahşap modeller ile satışa sunulmaktadır. Akustik panel; sesin net olarak duyulması, yankının yol edilmesi ve ses kalitesinin arttırılması amacıyla kullanılan dekoratif panellerdir. Mekanlarda akustik panel uygulaması, ses kalitesini en üst düzeye çıkarabilmektedir. Aksa Akustik olarak 2004 yılından bu yana Avrupa standartlarında üretilen ürünlerimiz, tecrübeli montaj ekibimiz ile ses yalıtım uygulamaları gerçekleştiren öncü bir firmayız. Ses izolasyonu ve akustik düzenleme ihtiyaçlarınızda uygun fiyatlı ve kaliteli malzemelerle çözüm sunarak hizmet vermekteyiz. Yurtiçi ve yurt dışına ses yalıtımı alanında ürün ihracatı ve geniş kapsamlı bir kategoriye sahip firmamızdan yüzde yüz güvenilir hizmet alabilirsiniz. Tamamı sertifikalı ve TSE belgeli ürünlerimiz ile yüksek kalite standartlarımızdan ödün vermeden ses izolasyonu alanında hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Akustik panel nedir?

İhtiyaç duyulan mekânda oluşabilecek değişken frekansı ses dalgalarının tavan ve duvarlara çarpması sonucu oluşan yankı ve ses kirliğini engelleyen dekoratif panellerdir. Kumaş kaplı ve ahşap olmak üzere iki çeşit olarak satışa sunulmaktadır. Akustik paneller ortamdaki ses kirliliği yok ederek, ses kalitesini en üst düzeye çıkartmaktadır. Kaliteli ve ses emici özelliklere sahip kumaş ile kaplanan üst katman, panelleri oldukça dekoratif ve şık bir hale getirmektedir. Farklı birçok renk seçeneğinden dilediğinizi tercih ederek hem akustik yalıtım yapabilir hem de ortama farklı bir tarz katabilirsiniz.

Akustik Panel Çeşitleri

Duvar Panelleri

İçerisinde bulunan cam yünü sayesinde ses yalıtımı ve izolasyonu sağlayan, dış yüzeyine kaplanan akustik kumaş ile yankı problemini engelleyen ve ortam akustiği sağlayan ayrıca kolay uygulama modelleriyle istenildiği gibi dekore edilebilen panellerdir. Görünür yüzeyine kaplanmış kumaş için bir çok renk seçeneği olduğundan kendi zevkinize özel renklerde üretilebilir.

Akustik Ahşap Panel

Akustik ahşap panel, yanstıcı ve yutucu olmak üzere duvar ve tavan kaplama yapılarak akustik mimarlık ortam ve hacim akustiği konferans tiyatro salonu gibi ortamlarda kullanılan akustik panel ürünüdür.

Asma Tavan Panelleri

Mekanlardaki ses ve gürültü problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan akustik asma yüzer tavan panel kaplamalarıdır. T-24 taşıyıcı sistem ile istenilen aks aralıkları ile döşenebilir. Özellikle sinema salonları, konferans salonları, ofis ve hastaneler için tavan yüzeylerinden yansıyan seslerin sönümlenmesinde etkili ürünlerdir.

Yüzer Tavan Panelleri

Yüzer tavan panelleri ortamdaki akustiği düzenleyebilen eko, yankı, uğultu gibi ses bozukluklarını ve istenmeyen sesleri engellemek adına tavanda özel askı aparatlarıyla kullanılan sarkık dış yüzeyi akustik kumaş kaplı çeşitli modellere sahip her zevke uygun tasarımlar elde edilebilecek panellerdir.

Akustik Ahşap Pan

Dış cephe ve iç mekan akustiğinde kullanabileceğiniz dekoratif akustik paneller...
Çimento ve ahşap yününün karışımında meydana gelen bu paneller hem ısı izolasyonu hemde inşaat ve hacim akustiğinde etkilidir.

Akustik Kabin

Açık ofislerde ve ses kayıt odalarında kullanılan ses emici malzemelerle üretilmiş akustik kabinler ...

Ofisinizde rahat bir ortamda telefon görüşmenizi yapmak istiyor veya daha farklı bir olaydan bakacak olursak stüdyonuzda ses kaydı yaparken ses geçişlerini engellemek istiyorsanız tüm bunlar için üretilmiş kabinlerimize göz atabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 
Tekno Touch Sünger

Kadife kaplı birçok renkte üretilebilen tekno touch süngerler akustik yalıtım uygulamaları için kullanılır. Farklı isteğe uygun modellerle kendi tarzınızı ortaya koyabileceğiniz tasarımlar elde edebilirsiniz.


DEVAMI
akustik panel akustik panel wordpress uzmanı akustik panel