HERAKLİTE AHŞAP YÜNÜ

Heraklite Ahşap Yünü Nedir ?

Heraklite ahşap yünü akustik tavan ve duvar kaplama ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında sıklıkla tercih edilen içeriğinde çimento ve kavak ağacı lifleri bulunan ses yalıtım malzemesidir. İki malzeme karıştırılıp preslendikten sonra istenilen ebat ve kalınlık verilmesi için makinelerden geçirilir ve böylece kullanıma hazır hale getirilir. Ses yalıtımı sağlamasının yanında ısı kalkanı görevi görebilme ve olası yangın esnasında yapıyı koruma özelliği bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası standartlara göre yapılan inceleme ve testler sonucunda, çimentolu ahşap yünü yalıtım levhasının alev temasında tutuşmadığı, zorlanmış şartlarda ise alev etkisi ile en az duman oluşturacak şekilde küllü yanma meydana geldiği, alevli damlalar oluşturmadığı, akma yapmadığı, ve yangına tepki sınıfının B1 olduğu tespit edilmiştir.

Celenit Akustik Levha

Heraklite ahşap yünü akustik ses yalıtımı, ses izolasyonu uygulamalarında akustik duvar ve tavan kaplamada kullanılan dekoratif ses yalıtım panelidir. Cafe, restaurant, toplantı salonu, sinema salonu, tiyatro salonu, konferans salonu gibi akustik mekanlarda hatta mekanik gürültülü ortamlarda da tercih edilir. Özellikle ofis, toplantı salonu gibi mekanlarda kullanılarak iş ortamını daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

Uygulanışı

Solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanılarak uzun ömürlü kullanım ve düşme yapmamasını sağlanır. Rulo fırça ile uygulama yapılacak alana yapıştırıcıyı sürüp ardından heraklite ahşap yünü uygulanır. Yüzeyi alçıpanla kapatılmak istenirse daha dayanıklı hale getirmek için mantolama dübeli kullanılarak sağlamlaştırılır..

Akustik Mimarlık Hacim Akustiği ve İzolasyon Akustik Panel Kaplamala Firması olarak bu konuda sizlere hizmet vermekteyiz. 0216 592 93 16 i arayabilir veya iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

 • Ahşap Yünü Levhalar

  Heraklite Ahşap Yünü Ebatları

  50cm x 50cm - 60cm x 60cm

  Kalınlık

  25mm - 50mm

 • Heraklite Ahşap Yünü Teknik Özellikleri

  Renk

  Standart : Bej (İstenilen Renkte Üretilebilir.)


akustik panel akustik panel wordpress uzmanı akustik panel