Ses İzolasyonu ve Akustik İzolasyon

2004 yılından bu yana ses ve akustik izolasyon uygulamaları ile yanınızda olan Aksa Akustik, yüksek kaliteli malzemeler kullanarak uzman ekipleri ile hizmet vermektedir. Kullandığımız ürünlerin tamamı sertifikalı olup TSE belgelidir. Uygulama alanlarında her türlü ses yalıtımı ve izolasyonu geniş bir yelpazede hizmet veren firmamız çalışmalarında müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta ve kaliteli ürünlerinde sürekliliği sağlamak için gerektiğinde laboratuvar ortamlarında ürünlerine tüm testleri yapmaktadır.

Akustik Ses İzolasyonu Nedir?

Kişilerin bulunduğu her türlü çalışma ve yaşam alanında meydana gelen ses ve gürültü problemlerini gidermek, gürültü kirliliğini önlemek ve ortamdan akustik performans alınmasını sağlamak için yapılan uygulama Akustik İzolasyon nedir? sorusuna verilecek doğru cevaptır.

Gürültü İzolasyonu

Yapıların çevre koşulları ve yapıyı oluşturan hacimlerdeki gürültü verileri belirlenerek bu bölgelerdeki ortamlar ses yalıtım süngerleri ile ses geçirmez hale getirilir. Gürültü izolasyonu yaparak gürültülü kısımlar tespit edilir ve sessiz bir ortam haline getirilir. Aksa akustik olarak gürültü izolasyonun da kullandığımız malzemelerin kalitesini ön planda tutarak yoğun olarak ses geçirmeyen malzemeleri kullanmayı tercih ediyoruz. Kullanılan her ısı ve ses yalıtım malzemesi tavan, duvar ve zeminde kullanıma uygun olan özellikte malzemelerdir.

İzolasyon Malzemeleri

Ses yalıtım ve izolasyon malzemeleri doğru kullanımı ile uygulama yapılan her türlü ortamda oldukça olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlar. Ses yalıtım ve izolasyonlarında kullanılan malzemeler şunlardır;

 • Akustik Halı, kapı ve kumaş
 • Kauçuk levha
 • Mantar şiltesi ve mantarlı kauçuk levha
 • Ağır Epdm bariyer
 • Akustik sünger yapıştırıcı
 • Soundtex keçe kumaş
 • Ses yalıtım bandı
 • Taş yünü
 • Heraklit panel

İzolasyon Süngeri

Açık plan ofislerde, stüdyo ve restoranlarda, disko ve barlarda ve düğün salonu gibi mekanlarda ses izolasyonu ve akustiğini düzenlemek için kullanılan izolasyon süngerleri çeşitli tiplerde olup uygulama yapılırken kolaylık sağlar. Ses emici özelliğe sahip olan izolasyon süngerleri ses yalıtımına katkı sağlamakta ve ortamlardaki akustiği düzenlemektedir. İzolasyon süngeri yanmaya dayanıklı olur ve akustik düzenlemelerde ve ses yalıtım izolasyonun da sıklıkla kullanılır. Akustik süngerler yanıcı ve yanmaz olarak 2 çeşidi mevcuttur, geniş çaplı ortamlarda kullanılabilen akustik sünger ve renkli dekoratif malzemelerle özel mimari tasarımlar elde edilebilir. Tasarımlarda kullanmak için farklı renkler ve farklı kalınlıkları olan ses emici ürünler ayrıca çeşitli model ve boyutlarda özellikleri olan ürünlerdir.

Ses İzolasyon Uygulamaları

 • Tavan ses:

  Tavan ses yalıtımı her türlü ortamda kullanılabilen ve dışarıdan gelecek her türlü ses ve gürültüyü engelleyen yalıtım uygulamasıdır. Her türlü hastane, stüdyo ve toplantı odaları yanı sıra ses kayıt odaları yalıtımlarında konferans ve sinema salonları yalıtımlarında tavanlara yapılan tavan ses yalıtımı uygulaması ile dışarıdan gelecek her türlü ses ve gürültünün içeriye girmesi engellenmiş olur.

 • Zemin ses:

  Bulunduğunuz katın alt katına gidecek her türlü hava dolaşımlı ve titreşimli sesleri engellemek için zemin ses yalıtımı uygulaması yapılmaktadır. Genel malzemeleri mantar ve kauçuktan oluşan zemin yalıtım uygulamalarında oldukça olumlu sonuçlar alınmaktadır.

 • Kompresör odası ses:

  Kullanılan kompresörlerden çıkan rahatsız edici gürültüleri önlemek için kompresörün bulunduğu ses izolasyonu yapılması gerekir. Kompresörlerin ısısına karşı kullanılan süngerlerin yanmaz ve erimez özellikte olması oldukça önemlidir. Aksa akustik kompresör odası uygulaması yaparken sertifikalı yanmaz süngerler kullanmakta ve ses yalıtımı uygulamasında kompresörden çıkan gürültüyü en aza indirmektedir.

 • Fabrika ses:

  Yüksek sesle çalışılan fabrika ortamlarında makinaların kullanıldığı yerlere ses izolasyonu yapılması zorunlu olmaktadır. Ses izolasyonu yapılan bölgelerden dışarıya çıkacak sesler engellenerek etrafa verilecek rahatsızlığın önüne geçilmesi sağlanır.

 • Soğutma chiller grubu ses:

  Klima, soğutma odaları ve havalandırma sistemlerinde meydana gelen gürültüyü önlemek için izolasyon yapılması gerekir. Son derece kaliteli ve güvenilir ses yalıtım ve izolasyonu hizmetlerimiz arasında soğutma chiller grubu ses izolasyonu bulunmaktadır.

 • Tekne motoru ses:

  Tekne motorlarından çıkan rahatsız edici gürültüyü engellemek için tekne motor kabinine yapılan ses izolasyonu ile insanların üzerinde olumsuz etkiler bırakan gürültü engellenmiş olur. Yüksek performanslı ve güçlü ses izolasyonu sağlayan firmamız Epdm kauçuk ses bariyeri ve yanmaz süngerli uygulama yaparak ses izolasyonunda kesin çözüm sağlamaktadır.

 • Kazan dairesi ses:

  Kazan dairelerinden çıkan titreşim ve gürültülerin binaya yayılmasını engellemek için akustik ses uygulaması yapılması gerekir. Kazan dairesi ses izolasyonunda ses emiciliği yüksek olan bondex sünger kullanılmaktadır.

 • Atış poligonu ses:

  Atış poligonu yapılan yerlerde uygulanacak ses ve izolasyon yalıtımı ile gürültünün ve yüksek sesin poligon dışına çıkması engellenmiş olur.

 • Jeneratör odası ses:

  Jeneratörlerin kullanıldığı odalarda jeneratörlerin çalışırken çıkardığı rahatsız edici sesleri engellemek için bu odalara izolasyon yapılması gerekir. Jeneratör kabini ses izolasyonu veya ses yalıtımı uygulaması yapılarak rahatsız edici ses ve gürültülerin önünü kesmek mümkün olabilir. Aksa akustik firmasın verdiği birçok hizmetten birisi olan jeneratör odası ses yalıtımı uygulaması sırasında özel teknikler ve ürünler kullanılmaktadır.

 • Hidrofot odası ses:

  Birçok yapıda kullanılan hidrofor ile su basıncı oranı artırılmakta ve su basıncı yetersiz olan yapıda basınçlı su ihtiyacı karşılanmaktadır. Hidrofor cihazları basınçlı su vermek için düzenli olarak çalışmakta ve çalışırken rahatsız edici boyutlarda gürültü çıkarmaktadır. Etrafa yayılan bu gürültü kirliliğini engellemek için hidrofor odasına ses yalıtımı yapılarak sorun çözülebilir. Ses izolasyonu ve yalıtımı yapılarak sessiz ortamlara kavuşmanızı sağlayan firmamız yanmayan süngerler kullanarak son derece kaliteli uygulamalar yapmakta ve 10 yıllık tecrübesi ile hizmetinizde olmaya devam etmektedir.

 • Asansör dairesi ses:

  Asansörlerden çıkan rahatsız edici sesleri önlemek için akustik süngerler ve sünger panlar kullanılarak ses uygulaması yapılması gerekir. Ses izolasyonunda yüksek performans almak için bariyerli süngerler kullanılması önemli olup firmamız bariyerli süngerler ile yaptığı asansör dairesi ses yalıtımlarında kesin ses izolasyonu sağlanmış olur.

 • Makine dairesi ses:

  Makine odaları ses ve gürültü yoğunluğu oldukça fazla olan ve rahatsız edici boyutlarda seslerin mevcut olduğu yerlerdir. Makinelerden çıkan titreşimlerin makinelere verdiği zararı engellemek ve personelin gürültüsüz bir ortamda rahat çalışmasını sağlamak için ses yalıtımı yapılması gerekir.

Akustik İzolasyon Fiyatları

Müşteri temsilcilerimizde telefon ya da e-mail yolu ile yapacağınız görüşmeler ile uygulama şekli, fiyat, nakliye ve performans ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve dilediğiniz sipariş için detayları öğrenebilirsiniz. İstediğiniz mekâna uygun olacak olan ürünler ile ilgili projelendirme ve fiyat teklifini proforma teklif formu olarak tarafınıza göndermektedir. Akustik izolasyon fiyatları uygulama alanı ve çeşidine göre değişiklik göstermekte olup ayrıntılı fiyat bilgisine size gönderdiğimiz proforma teklifte ulaşabilirsiniz.

Ödeme yapıldıktan ve onaylandıktan sonra Türkiye’nin birçok noktasına kargo ya da ambar yolu ile, karşı ödemeli olarak göndermekteyiz. Ekstra bir durum yok ise fatura ürünlerle birlikte gönderilmektedir. Yurt içi ve yurtdışına ürün ihracatı yapan firmamız, ses yalıtımı ürünlerinde geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Ürünlerimizin yüksek kalite standartı sayesinde yüzde yüz garantili hizmet vermekteyiz. Ses ve akustik izolasyon ile ilgili kapsamlı ve büyük bir firma olarak, kalitemiz ile sektöründe öncülük etmekteyiz. Bursa, İzmir ve Ankara’da bulunan şubelerimizden size en yakın olana ulaşabilirsiniz.