ORFE DUVAR PANELLERİ

Ürün Tanımı

Orfe Duvar Paneli akustik uygulaması ön ve arka yüzeyi camtülü kaplı yüksek yoğunluktaki levhanın görünür yüzeyi ve düşey kanallı kenarları değişik akustik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanaklı akustik kumaş ile kaplanmaktadır.

Ses yutuculuğunun yanı sıra orfe duvar paneli dekoratif bir görünüm ile son katmanda kullanılabilen, beton veya alçı levha yüzeylerinde kolayca uygulanabilen ürünlerdir. Mekan akustiğinin ve ses yansımalarının en kritik olduğu ses kaydı alınan ortamlarda yüksek ses yutumu katsayısına sahip kumaş kaplı ORFE akustik panel kullanılabilir.

Kullanım Alanları

Aynı anda birden fazla çalışanın konuşması açık ortamda uğultuya neden olmaktadır. Bunun için ofis bölümlerinde özellikle büyük ölçekli ve çalışan sayısının yüksek olduğu açık ofislerde orfe duvar paneli kullanılabilir.

Yine ofis bölümlerinde toplantı odalarında çıplak duvarlar çınlamaya neden olur bu gibi durumları engellemek adına akustik panel yaygın olarak kullanılmaktadır.

Uygulanışı

Kanca / Z klips

Uygulama detayında en büyük avantajı ürün demonte edildiğinde kolayca yerinden sökülebilir olmasıdır. ORFE akustik duvar panelleri duvar ve tavan yüzeylerine yapıştırıcı kullanmadan 2 farklı klips yöntemi ile uygulanmaktadır. Z klips veya Kanca aparatları ile uygulama yüzeyi ve malzeme arka yüzeyi ile klipslenerek montajı yapılabilmektedir.

Aksa Akustik Kaplama Malzemeleri ve Uygulama Firması olarak bu konuda profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. 0216 592 93 16 i arayabilirsiniz veya iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

 • Orfe Duvar Panel Uygulaması

  Orfe Duvar Paneli Ebatları

  600×600 mm, 600×1200 mm, 600×1800 mm, 600×2400 mm, 600×2700 mm, 600×3000 mm

  Orfe Duvar Paneli Kalınlıkları

  40 mm

  Kenar Detayı

  Düz ve güçlendirilmiş.

 • Yangın Dayanımı

  TS EN 13501-1+A1:2013 standardına göre A2 s1 d0 sınıfı

  Akustik

  NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.

  Akustik Panel Renk Seçenekleri

  Katalogdan istediğiniz rengi seçip bize bildirebilirsiniz.


akustik panel akustik panel wordpress uzmanı akustik panel