VELUM DUVAR PANELLERİ

Ürün Tanımı

Velum Duvar Paneli ön ve arka yüzeyi camtülü kaplı yüksek yoğunluktaki levhanın görünür yüzeyi ve düşey kanallı kenarları değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır.

Mekan akustiğinin ve ses yansımalarının en kritik olduğu ses kaydı alınan ortamlarda yüksek ses yutumu katsayısına sahip kumaş kaplı VELUM akustik panel kullanılabilir.

Kullanım Alanları

Ses yutuculuğunun yanı sıra kumaş kaplı paneller dekoratif bir görünüm ile son katmanda kullanılabilen, beton veya alçı levha yüzeylerinde kolayca uygulanabilen ürünlerdir.

Yine ofis bölümlerinde toplantı odalarında çıplak duvarlar çınlamaya neden olur bu gibi durumları engellemek adına akustik panel yaygın olarak kullanılmaktadır.

Uygulanışı

Velum akustik duvar paneli gizli sisteme uygun kanal içerisine profiller ile duvar ve tavanda yapıştırıcı kullanmadan uygulanabilirlik özelliğine sahiptir.

Ürün uygulamada alt ve üst bitişlerde aluminyum U profil panel birleşim noktalarında gizli sistemde H profil kullanılarak montajı gerçekleştirilebilir.
Duvar paneli kaplanacak yüzey çırpı ipi- şakül – terazi yardımı ile döşemeye ve tavana işlenir.
Duvardaki terazi bozukluklarını ve sıva hatalarını gidermek için duvar yatay profilleri ile teraziye alınır. Duvar yüksekliği boyunca iki yatay profil yeterlidir.

Akustik Mimarlık Kaplama Malzemeleri ve Uygulama Firması olarak bu konuda hizmet vermekteyiz. 0216 592 93 16 arayabilir veya iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

 • Velum Duvar Panel Uygulaması

  Velum Duvar Paneli Ebatları

  600×600 mm, 600×1200 mm, 600×1800 mm, 600×2400 mm, 600×2700 mm, 600×3000 mm

  Velum Duvar Paneli Kalınlıkları

  40 mm

  Velum Duvar Paneli Kenar Detayı

  Düz ve güçlendirilmiş.

 • Yangın Dayanımı

  TS EN 13501-1+A1:2013 standardına göre A2 s1 d0 sınıfı

  Akustik

  NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.

  Akustik Panel Renk Seçenekleri

  Katalogdan istediğiniz rengi seçip bize bildirebilirsiniz.

  Yangına Dayanıklı Akustik Kumaş

akustik sünger ses izolasyonu ses yalıtımı akustik panel ses yalıtım malzemeleri