KUMAŞ KAPLI DUVAR PANELLERİ

Akustik Kumaş Kaplı Panel Nedir ?

Kumaş kaplı akustik paneller farklı renk, şekil ve model seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Akustik kumaş kaplı panel akustik mekanlarda kullanılabilecek en iyi ürünlerden biri olarak tercih edilmektedir. Oldukça dayanıklı olan ürünümüzün renginde solma ya da aşınma olmamaktadır. Sıcağa ve neme dayanıklı özelliği ile oldukça uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Ses önleyiciliği yüksek bir ürün olarak ortamdaki sesi ve yankıyı emme konusunda oldukça başarılı bir performans sergilemektedir. Isıya dayanıklı oluşu da yangın tehlikelerinde önleyici bir özellik olarak ürüne kalite katmaktadır. Akustik kumaş kaplı panel birçok şekilde oluşturulabilmekte olup farklı renk seçenekleri ile sunulmaktadır. Kullanıldığı ortamda şık ve farklı bir hava katarak, akustik yalıtım sağlamaktadır. Oldukça kaliteli ve dayanıklı bir kumaş ile kaplanan paneller, 20 mm ila 40 mm kalınlığa sahiptir. Stüdyolar, sinema salonları, ev sinema odası gibi birçok alanda kullanılabilmekte olup istenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Panellerin yüzeylerinden sınırsız renk ve yüzey doku seçeneği sunarak, dilediğiniz şekilde teslimat yapabilmekteyiz.

Ürün Tanımı

Kumaş kaplı duvar paneli ön yüzeyinde darbeye dayanıklı akustik ses emici kumaş ile kaplanır ve panellerin iç malzemesi cam yünüdür. Arka yüzeyinde de cam tülü kaplanmaktadır. Akustik ses yalıtımı ve dekoratif olmasını sağlamak amacıyla daha çok duvarda kullanılır ancak tavanda da uygulaması yapılabilir.

Özel üretim yapılabilir ancak genel olarak ebatlar standarttır. Ölçülere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Kalınlık ses emilimde çok fark etmez ama kalın olan incesine göre daha etkilidir. İsterseniz farklı kalınlıklarla değişik tasarımlar elde edebilirsiniz.

Kullanım Alanları

Ses yutuculuğunun yanı sıra kumaş kaplı paneller dekoratif bir görünüm ile son katmanda kullanılabilen, beton veya alçı levha yüzeylerinde kolayca uygulanabilen ürünlerdir.

Ofis bölümlerinde toplantı odalarında çıplak duvarlar çınlamaya neden olur bu gibi durumları engellemek adına akustik panel yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak ev sinema salonu, restoran, sinema odası, hastane, cafe - bar, stüdyo odası, reji odası, radyo odası, bateri odası vb. alanlarda da tercih edilebilir.

Uygulanışı

Kumaş kaplı duvar paneli uygulaması yapmak için 2 yöntem vardır. Kendiliğinden yapışkanlı kumaş panelden temin ederseniz arkasındaki sarı yapışkan kağıdını çıkarıp ardından ister duvara isterseniz tavanada uygulayabilirsiniz. Hafif baskı uygulayarak malzemenin düşmemesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanmak. Bu işlem için yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak adına maske takmanızı öneririz. Yapıştırıcıyı bir kaba döktükten sonra rulo fırçaya çok fazla olmayacak şekilde yapışkanlayıp ardından akustik panelin uygulanılacağı alana sürmelisiniz. İz bırakabileceğinden panelin ebatının dışına çıkmamanızı öneririz. Sonrasında malzemeyi tekrar baskı uygulayarak yapışkanlı kısma uygulayabilirsiniz.

Akustik Mimarlık Kaplama Malzemeleri ve Uygulama Firması olarak bu konuda hizmet vermekteyiz. 0216 693 15 25 i arayabilir veya iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Ses Yankılanan Bir Odada Yapılan Ölçüm Sonuçları

Teknik Özellikleri
 • Kumaş Panel Ebatları

  Kumaş Kaplı Akustik Panel Ebatları

  600 × 600 mm - 600 × 1200 mm - 600 × 1800 mm - 600 × 2400 mm - 600 × 2700 mm - 600 × 3000 mm - 1200 × 1200 mm - 1200 × 1800 mm - 1200 × 2400 mm - 1200 × 2700 mm - 1200 x 3000mm

  Kumaş Panel Kalınlıkları

  20mm - 40 mm

  Akustik Panel Renk Seçenekleri

  Katalogdan istediğiniz rengi seçip bize bildirebilirsiniz.

 • Kumaş Panel Detayı

  Yangın Dayanımı

  TS EN 13501-1+A1:2013 standardına göre A2 s1 d0 sınıfı

  Kenar Detayı

  Düz ve güçlendirilmiş.
  NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.

  Yangına Dayanıklı Akustik Kumaş

akustik sünger ses izolasyonu ses yalıtımı akustik panel ses yalıtım malzemeleri