KUMAŞ KAPLI DUVAR PANELLERİ

Akustik Kumaş Kaplı Panel Nedir ?

Kumaş kaplı akustik paneller farklı renk akustik tasarım ve model seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Akustik kumaş kaplı panel akustik mekanlarda kullanılabilecek en iyi ürünlerden biri olarak tercih edilen bir akustik üründür. Oldukça dayanıklı olan akustik ürünümüz renginde solma veya aşınma olmamaktadır. Sıcağa ve neme dayanıklılık özelliği ile oldukça uzun ömürlü bir kullanım sağlanmaktadır. Ses önleyiciliği yüksek bir ürün olan ürünümüz ortamdaki yankıyı ve ses emme konusunda oldukça başarılı bir performans ortaya çıkarır. Isıya dayanıklı oluşu da yangın tehlikelerinde önleyici bir özellik olarak ürüne iyi bir kalite katar. Akustik kumaş kaplı panel farklı renk seçenekleri ile sunulmaktadır. Oldukça dayanıklı ve kaliteli bir kumaş ile kaplanan paneller, 20 mm ila 40 mm kalınlığa sahiptir. Stüdyo, sinema salonları, ev sinema odası gibi birçok ses yalıtımı gerektiren mekanlarda kullanılabilmektedir. İstenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Panellerin yüzeylerinden sınırsız renk ve yüzey doku seçeneği sunarak dilediğiniz şekilde teslimat yapabilmektedir.

Ürün Tanımı

Kumaş Kaplı Duvar Paneli ön yüzeyinde darbeye dayanıklı akustik ses emici kumaş ile kaplanır ve panellerin iç malzemesi cam yününden oluşmaktadır. Arka yüzeyinde de cam tülü kaplanmaktadır. Akustik ses yalıtımı ve dekoratif olmasını sağlamak amacıyla daha çok duvarda kullanılır ancak tavan bölgesinde de uygulaması yapılabilir. Özel üretim yapılmaktadır ama genel olarak ebatlar standarttır.

Ölçülerine aşağıda ulaşabilirsiniz. Kalınlık ses emilimde çok fark etmez ama kalın olan incesine göre daha iyi bir performans sunar. İsterseniz farklı kalınlıklarla değişik tasarımlar elde edebilirsiniz.

Kullanım Alanları

Akustik kumaş kaplı panel ses yutuculuğunun yanı sıra akustik düzenleme ile birlikte dekoratif bir tasarım ile son katmanda kullanılmaktadır. Beton veya alçı levha yüzeylerinde kolayca uygulanabilen bir ürünlerdir.

Ofis bölümlerinde, toplantı odalarında, çıplak duvarlar çınlamaya neden olur. Bu gibi problemleri engellemek adına akustik panel yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak ev sinema salonu, restoran, sinema odası, hastane, cafe-bar, stüdyo odası, reji odası, radyo odası, bateri odası vb. alanlarda sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Uygulanışı

Kumaş Kaplı Duvar Paneli akustik uygulama yapmak için 2 yöntem vardır. Kendiliğinden yapışkanlı kumaş panelden temin edersiniz arkasındaki sarı yapışkan kağıdın çıkarıp ardından isterseniz duvara veya tavana uygulayabilirsiniz. Hafif baskı uygulayarak malzemenin düşmemesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanmak. Bu işlem için yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak için maske takmanızı öneririz. Yapıştırıcıyı bir kaba döktükten sonra rulo çok fazla olmayacak bir şekilde yapıştırılıp ardından akustik panelin uygulanacağı kısma sürmelisiniz. İz bırakabileceğinden dolayı panelin ebatının dışına çıkmamanızı önermekteyiz. Sonrasında akustik malzemeyi tekrar baskı uygulayarak yapışkanlı kısma uygulayabilirsiniz.

Aksa Akustik Kaplama Malzemeleri ve Uygulama firması olarak bu konuda profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. 0216 592 93 16 i arayabilirsiniz veya iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Ses Yankılanan Bir Odada Yapılan Ölçüm Sonuçları

Teknik Özellikleri
 • Kumaş Panel Ebatları

  Kumaş Kaplı Akustik Panel Ebatları

  600 × 600 mm - 600 × 1200 mm - 600 × 1800 mm - 600 × 2400 mm - 600 × 2700 mm - 600 × 3000 mm - 1200 × 1200 mm - 1200 × 1800 mm - 1200 × 2400 mm - 1200 × 2700 mm - 1200 x 3000mm

  Kumaş Panel Kalınlıkları

  20mm - 40 mm

  Akustik Panel Renk Seçenekleri

  Katalogdan istediğiniz rengi seçip bize bildirebilirsiniz.

 • Kumaş Panel Detayı

  Yangın Dayanımı

  TS EN 13501-1+A1:2013 standardına göre A2 s1 d0 sınıfı

  Kenar Detayı

  Düz ve güçlendirilmiş.
  NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.

  Yangına Dayanıklı Akustik Kumaş

akustik panel akustik panel wordpress uzmanı akustik panel