HYGİENE ASMA TAVAN PANELİ

Ürün Tanımı

Hyqiene Asma Tavan Paneli, uygulaması ön yüzeyi antibakteriyel boyalı özel cam elyaf doku, arka yüzü camtülü ile kaplı, yüksek yoğunluklu cam yününden oluşan bir paneldir. Kenar detayları kapalıdır. Yangın dayanım seviyesi yüksek olan akustik asma tavan paneli HYGIENE neme karşı dayanıklıdır. İnsan sağlığı açısından bir tehlike barınmamakla beraber yemekhanelerde akustik ses yalıtım sağlanması amacıyla kullanılabilir.

Kullanım Alanları

Hygiene asma tavan paneli,akustik uygulama tavan sistemlerinde açık tesisatların gizlenmesi amaçlı uygulanabilmektedir. T-24 taşıyıcı sistem ile istenilen aks aralıkları ile döşenebilir akustik panel çeşidi.

Hygiene Asma Tavan Paneli, özellikle gıda, ilaç ve elektronik sanayi gibi toz tutan ve yıl boyunca yıkama gerektiren steril çalışma ortamları için geliştirilen akustik paneldir. Hygiene, temiz oda sınıflandırılmasında 209E US Federal standardına ve M3.5/100 sınıfına uygundur.Görünür taşıyıcı sistem üzerine monte edilen Hygiene akustik panel, her plakanın takılıp çıkarılma gereksinimini kolayca karşılar.

Uygulanışı

Hyqiene Asma Tavan Paneli, özellikle sinema salonları, konferans salonları, ofis ve hastaneler için tavan yüzeylerinden yansıyan seslerin sönümlenmesinde etkili ürünlerdir.

Bir diğer seçenek ise solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanmak. Bu işlem için yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak için maske takmanızı öneririz. Yapıştırıcıyı bir kaba döktükten sonra rulo çok fazla olmayacak bir şekilde yapıştırılıp ardından akustik panelin uygulanacağı kısma sürmelisiniz. İz bırakabileceğinden dolayı panelin ebatının dışına çıkmamanızı önermekteyiz. Sonrasında akustik malzemeyi tekrar baskı uygulayarak yapışkanlı kısma uygulayabilirsiniz.

Aksa Akustik Kaplama Malzemeleri ve Uygulama firması olarak bu konuda profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. 0216 592 93 16 i arayabilirsiniz veya iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikleri
 • Hyqiene Asma Tavan Paneli

  Hygiene Asma Tavan Paneli Ebatları

  600*600 mm, 600*1200 mm, 610*610 mm, 610*1220mm

  Kumaş Panel Kalınlıkları

  15 mm ve 20 mm

  Hygiene Tavan Paneli Ağırlığı

  Taşıyıcı sistemi de dahil, yaklaşık 3.0 kg/m2’dir.

 • Hygiene Akustik Asma Tavan Panel Uygulaması

  Yangın Dayanımı

  - EN ISO 354 oda metodu test sonuçlarına göre NRC Değeri 0.80-0.85 aralığındadır.
  - Kolay taşınabilir ve standart mekanik dayanıma sahiptir.
  - Sökülebilir, kolay ve hızlı erişim sağlar.
  - %84 RL
  - Elektrikli süpürge ile temizlenmeye imkan verir.(Üretici talimatlarına göre)
  - UNE-EN 13501–;2007 standartlarına göre B s1 d= sınıfı
  ISO 4611’ e göre 30˚C sıcaklıkta %95 yoğunluğa dayanım gösterir.
  - Çevre dostudur, uluslararası çevre standartlarına uygun ve geri dönüşümlüdür.

  Yangına Dayanıklı Akustik Kumaş

akustik panel akustik panel wordpress uzmanı akustik panel